niezłe auto

Najczęściej jest jasnym, że młodociani kierowcy pokazują się dochodzącą do poważnych rozmiarów brawurą kiedy idzie o panowanie nad samochodem. Kiedy krew gorzeje im w żyłach udeptują pedał gazu do oporu nie interesując się wcale konsekwencjami swojego zachowania ani tym iż mogą przyczynić się do spowodowania kraksy na jezdni. Stwarza to ryzyko zagrożenia życia nie zaledwie nich samych lecz i nieznajomych ludzi (przeczytaj o chamskich wybrykach kierowców tutaj). Oprócz tego całkiem częstokroć manewrują oni samochodami, jakie są powierzone im przez ich rodziców, jacy mozolnie zbierali na pożądany pojazd lub wzięli pożyczkę żeby go nabyć. Podobna szalona jazda wpływa na to iż rodzice tychże początkujących kierowców nieprzerwanie rozmyślają o tym, że pewnego dnia ich dzieci zniszczą ich pojazd pozbawiając się przy okazji życia.

Z niniejszego względu niejeden rodzic decyduje się na kupno oddzielnego auta dla swego syna albo przynajmniej dołącza się do tak rozumianego nabytku. Zakupując samochód dla niewyrobionego kierowcy rozsądnie jest wykorzystać swoją kontrolę rodzicielską i wymóc na swym dziecku nabycie samochodu, który jest pewny i niezbyt zrywny aby zminimalizować tendencję do chojrackiej jazdy. Głównie jako auto dla młodego człowieka wyznacza się samochód z drugiej ręki bo zrozumiałym jest, że prędzej lub później ma możliwość ono zostać uszkodzone w którejś kraksie oraz bezwarunkowa może być jego naprawa. Żal by było ryzykować zniszczenie nowiusieńkiego auta. Dosyć znamienne jest także zakupywanie samochodów niedużych bo względnie znaną działalnością jest rejestracja i ubezpieczenie takiego pojazdu na dowolnego spomiędzy rodziców (ubezpieczenie pojazdu na młodego kierowcę bez doświadczenia jest cokolwiek kosztowne). Miniaturowe auta są rzecz zrozumiała ekonomiczniejsze do ubezpieczenia.

Bolączką takiego podejścia jest pechowo też to, że używane samochody o względnie znacznym przebiegu względnie nierzadko potrzebują być serwisowane (link)ponieważ wszak samoistne wyeksploatowanie części dźwiga za sobą powinność ich bardziej częstej podmiany na nowsze po to aby samochód nadawał się do ciągłej jazdy, jednakże też po to aby zaniżyć sposobność doprowadzenia wypadku gdy w trakcie przejażdżki zniszczy się niejaka ważna część samochodu jak choćby skrzynia biegów albo rozrząd. Wymóg troszczenia się o samochód jest jednakże potrzebny bo stwarza u młodzieży rozbudzenie poczucia odpowiedzialności za rzeczy jakie są do ich dyspozycji.